3. edycja konkursu "BĄDŹMY EKO DLA WROCŁAWIA"

02.03.2020

Uczniowie wrocławskich szkół podstawowych po raz kolejny mają okazję wziąć udział w konkursie organizowanym przez FBSerwis. Trzecia edycja wydarzenia „Bądźmy EKO dla Wrocławia” organizowana jest pod hasłem „Zostań EKO Influencerem!”. Celem konkursu jest budowanie świadomości ekologicznej młodych wrocławian oraz zachęcenie dzieci i młodzieży do prawidłowej segregacji odpadów oraz powtórnego wykorzystywania surowców. Podobnie jak w latach ubiegłych, konkurs został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Wrocławia Jacka Sutryka. Prace uczestników będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-IV i klasy V-VIII. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody – tablety, słuchawki oraz plecaki.

Zadanie konkursowe

W tym roku zadanie konkursowe polega na stworzeniu plakatu (dzieci z klas I-IV) lub filmu (młodzież z klas V-VIII), podejmującego tematykę właściwej segregacji odpadów oraz powtórnego ich wykorzystywania. Chcemy, aby prace tworzone przez uczestników konkursu, uświadomiliby ich koleżankom i kolegom z wrocławskich szkół, że każde – nawet najmniejsze, podejmowane przez nich działanie na rzecz ochrony środowiska, np. właściwa segregacja odpadów, jest ważne i może przynieść nieoczekiwanie dużo dobrego.

W kategorii wiekowej klasy I-IV (plakat), uczniowie mogą pracować tylko indywidualnie. Uczniowie z kategorii wiekowej klasy V-VIII (filmy) wykonują zadanie indywidualnie lub w zespole skradającym się maksymalnie z 3 uczestników. Wskazane jest, by konkursowe prace powstawały pod okiem, i przy wsparciu, nauczyciela bądź rodzica.

Jak wziąć udział?

Zgłoszenia uczestników konkursu należy dokonać poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie internetowej: fbserwis.pl/EkoKonkurs.

Zgłoszenia przyjmowane są w dwóch kategoriach wiekowych: „Klasy I-IV” oraz „Klasy V-VIII”. O wznowieniu przyjmowania prac konkursowych Organizator poinformuje w późniejszym terminie.

Każde zgłoszenie powinno zawierać:

Jak wyłonimy laureatów?

Laureatów wybierze komisja konkursowa powołana przez organizatora oraz internauci podczas głosowania na stronie: www.fbserwiskonkurs.pl. O terminie głosowania Organizator poinformuje w późniejszym terminie.

Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych (klasy I-IV i klasy V-VIII). W każdej z kategorii zostanie wyłonionych 6 zwycięskich prac (3 wybrane przez komisję konkursową oraz 3 wybrane przez internautów).

Dla zwycięzców przewidzieliśmy następujące nagrody: tablety (I miejsca w obu kategoriach), słuchawki bezprzewodowe (II miejsce w obu kategoriach), plecaki (III miejsca w obydwu kategoriach). Nauczyciele, pod opieką których pracowali zwycięzcy, otrzymają karty prezentowe Empik o wartości 300 zł, a szkoły, do których uczęszczają laureaci I miejsc – aparaty fotograficzne.

Wyniki zostaną opublikowane na stronie www.fbserwis.pl/EkoKonkurs oraz www.fbserwiskonkurs.pl. Wręczenie nagród nastąpi w trakcie uroczystej gali we Wrocławiu. Wybrane prace konkursowe zostaną wykorzystane w kampanii reklamowej dedykowanej mieszkańcom Wrocławia.


PRZYDATNE PLIKI:
Regulamin konkursu - Bądźmy EKO dla Wrocławia - III edycja 2020
Załącznik nr 1 do Regulaminu - Zgoda rodzica opiekuna pranego na udział w konkursie / Oświadczenia autora pracy konkursowej