Konkurs

Rozpoczął się ostatni etap konkursu „Bądźmy EKO dla Wrocławia”. Po jego zakończeniu dowiemy się, które Śmieciaki ozdobią wrocławskie przystanki.

>>ZAGŁOSUJ<<

Zainteresowanie konkursem było olbrzymie – zgłoszono prawie 300 prac, wykonanych przez ponad 400 uczniów. Do etapu głosowania zostały dopuszczone prace spełniające wszystkie kryteria zawarte w regulaminie konkursu i zakwalifikowane przez komisję konkursową. Teraz decyzja o tym, kto zwycięży, należy do internautów. Zachęcamy do głosowania!

Jak można głosować?
Prace dopuszczone do drugiego etapu zostały zamieszczone w serwisie wroclaw.naszemiasto.pl
Głosy można oddawać za pomocą tzw. „klikania” pod zaprezentowanym materiałem, przycisku „lubię to” oraz SMS-ów w terminie od 1 marca do 15 marca 2018 roku (do godz. 12:00).

Głosy na kandydatów można oddawać na trzy sposoby:
- za pomocą klikania (waga głosu to 1) - dziennie możesz oddać 5 głosów na każdą kandydaturę
- za pomocą przycisku „lubię to” (waga głosu to 2) – poprzez portal Facebook - dziennie możesz oddać 1 głos na każdą kandydaturę
- za pomocą SMS-ów wysyłanych na numer 72355 (waga głosu to 5)*, o treści EKO i po kropce nr pracy w kategorii - brak dziennego limitu oddawania głosów (SMS-a wynosi 2,46 z VAT).

W głosowaniu zostaną wyłonione 3 prace, które otrzymają największą sumę głosów oddanych za pomocą „klikania”, przycisku „lubię to” oraz SMS. Na laureatów czekają wartościowe nagrody – tablety, smartwatche oraz plecaki. Nauczyciele, pod opieką których pracowali zwycięzcy, otrzymają kartę prezentową empik o wartości 300 zł, a szkoły, do których uczęszczają autorzy nagrodzonych prac, otrzymają projektory multimedialne lub odtwarzacze DVD. Plakaty prezentujące prace zwycięzców ozdobią wybrane przystanki we Wrocławiu.


Uprzejmie informujemy, że z przyczyn technicznych głosowanie w konkursie „Bądźmy EKO dla Wrocławia” nie mogło rozpocząć się w terminie przewidzianym regulaminem, tj. w dniu 26 lutego 2018 roku. W związku z koniecznością zmiany terminu informujemy, że głosowanie potrwa od 1 marca do 15 marca 2018 roku do godziny 12:00 za pośrednictwem serwisu wroclaw.naszemiasto.pl, tj. pierwotny okres głosowania zostanie zachowany.

Serdecznie przepraszamy za niedogodności.


Tej wiosny do Wrocławia wkracza wyjątkowy konkurs ekologiczny. Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych do wspólnej zabawy – wystarczy zbudować Śmieciaka, za którego można zgarnąć wspaniałe nagrody – tablety, smartwatche i plecaki.

Konkurs ekologiczny „Bądźmy EKO dla Wrocławia”, organizowany przez FBSerwis, ma na celu szerzenie wiedzy dotyczącej dbania o środowisko naturalne, poprzez prawidłową segregację odpadów u źródła ich powstawania – w gospodarstwie domowym. Do rywalizacji mogą stanąć wszyscy uczniowie szkół podstawowych z Wrocławia.

ZADANIE KONKURSOWE

Zadanie konkursowe polega na zbudowaniu dowolnej postaci (ŚMIECIAKA) wyłącznie z odpadów, które można wyrzucić do worka/pojemnika na: tworzywa sztuczne, papier i tekturę, opakowania szklane i opisaniu, z jakich elementów postać została złożona. Postać należy sfotografować, a zdjęcie wraz z opisem nadesłać nasz adres mailowy (redakcja@fbserwis.pl). Uczniowie mogą wykonać zadanie samodzielnie lub w zespołach maksymalnie 3-osobowych. Szczegółowe informacje znajdują się w REGULAMINIE.

NAGRODY

Na laureatów czekają wartościowe nagrody – tablety, smartwatche oraz plecaki. Nauczyciele, pod opieką których pracowali zwycięzcy, otrzymają kartę prezentową empik o wartości 300 zł, a szkoły, do których uczęszczają autorzy nagrodzonych prac, otrzymają projektory multimedialne lub odtwarzacze DVD. Plakaty prezentujące prace zwycięzców ozdobią wybrane przystanki we Wrocławiu.

Akcja prowadzona jest pod Patronatem Honorowym Prezydenta Wrocławia oraz pod patronatem Ekosystemu.

FBSerwis w swoich działaniach kieruje się troską o środowisko naturalne i chętnie podejmuje inicjatywy na rzecz ekologii we współpracy z lokalnymi społecznościami, stąd pomysł na konkurs „Bądźmy EKO dla Wrocławia”. Poprzez tę inicjatywę pragniemy uświadomić mieszkańcom, że każdy z nas może przyczynić się do ochrony środowiska bez wielkich kosztów i poświęcenia. Wystarczy tylko dobra wola i większa wiedza.

Chcemy zwrócić szczególną uwagę na aspekt segregacji odpadów u źródła ich powstawania – w gospodarstwie domowym. Wierzymy, że atrakcyjna forma tej edukacji – konkurs z nagrodami – zaowocuje dużym zaangażowaniem mieszkańców i przyczyni się do poprawy poziomów odzysku i recyklingu odpadów we Wrocławiu. Jesteśmy przekonani, że wrocławianie nie zawiodą i chętnie wezmą udział w konkursie. – mówi Artur Pielech, Prezes FBSerwis.

Zachęcamy wszystkich wrocławian do śledzenia przebiegu konkursu, ponieważ to WY zadecydujecie, kto zostanie zwycięzcą i otrzyma wartościowe nagrody. Internauci mogą głosować na prace uczestników w dniach 26 lutego – 12 marca za pośrednictwem portalu wroclaw.naszemiasto.pl.

Prace konkursowe można zgłaszać do 20 lutego 2018 r. do godz. 12:00.

Oficjalne rozdanie nagród odbędzie się na uroczystej gali w marcu 2018.

Szczegóły konkursu oraz prac konkursowych znajdziecie w REGULAMINIE oraz na stronie www.fbserwis.pl

Swoje prace przesyłajcie na adres e-mail: redakcja@fbserwis.pl wpisując w tytule wiadomości „Bądźmy EKO dla Wrocławia”.

Organizator: FBSerwis S.A.

Patroni: Prezydent Wrocławia, Ekosystem

DO POBRANIA

Regulamin

Załącznik nr 1 - zgoda rodzica/prawnego opiekuna

Plakat