FBSerwis podpisała 2 umowy drogowe z GDDKiA Oddział w Poznaniu

01.09.2022

FBSerwis SA oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu podpisały umowy na całoroczne kompleksowe utrzymanie drogi ekspresowej S5 na odcinkach od węzła Mosina do węzła Leszczno Zachód oraz od węzła Leszno Zachód do granicy województwa. Oba kontrakty są realizowane od 1 września br., a ich wartość to 93,6 mln złotych brutto.

Przedmiotem zamówienia jest głównie letnie i zimowe utrzymanie prawie 90 km drogi S5 w województwie wielkopolskim. Zakres prac obejmuje m.in. utrzymanie nawierzchni, poboczy i pasów rozdziału, oznakowania i urządzeń bezpieczeństwa ruchu, a także utrzymania czystości na obiektach inżynierskich.

„Do tej pory współpracowaliśmy z Oddziałami GDDKiA w 8 województwach utrzymując zarówno drogi krajowe czy ekspresowe, jak i autostrady. W Wielkopolsce jest to nasz pierwszy tak znaczący kontrakt utrzymaniowy, zapewniam jednak, że jesteśmy do niego bardzo dobrze przygotowani zarówno sprzętowo, jak i kadrowo” - komentuje Rafał Kański, Dyrektor Wykonawczy Dywizji Utrzymania Infrastruktury Drogowej FBSerwis SA.

FBSerwis realizuje kontrakty utrzymania infrastruktury drogowej od 2012 roku. Nowy kontrakt będzie realizowany przez kolejne 48 miesięcy.