Zdecydujmy wspólnie, kto jest najlepszym EKO-influencerem Wrocławia

19.10.2020

Jesteśmy coraz bliżej rozstrzygnięcia tegorocznej edycji konkursu ekologicznego „Bądźmy EKO dla Wrocławia”. Celem konkursu, którego hasło brzmi „Zostań EKO Influencerem”, ma na celu budowanie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcenie młodych wrocławian do rozważnego dysponowania odpadami, w szczególności poprzez ich prawidłową segregację.

Otrzymaliśmy około 100 prac – filmów i plakatów zachęcających do prawidłowej segregacji odpadów. Zdecydowana większość z nich skupia się na pokazywaniu negatywnych skutków braku segregacji lub – wprost przeciwnie – korzyści z niej płynących. Niektóre pomysły są naprawdę zaskakujące i świadczą o wyjątkowej kreatywności twórców.

Wszystkie prace dostępne są na stronie:fbserwiskonkurs.pl. Zachęcamy do ich obejrzenia oraz oddania głosów na te, które waszym zdaniem powinny zostać nagrodzone. Głosować można do 15 listopada br.

ZASADY GŁOSOWANIA

 Głosy można oddawać w terminie: od 02.11.2020 r. (od godziny 12:00) do 15.11.2020 r. (do godz. 12:00).
 Głosowanie odbywa się na stronie www.fbserwiskonkurs.pl.
 Głosy można oddawać poprzez kliknięcia na przycisk „GŁOSUJ” obok pracy wybranego uczestnika konkursu.
 Jedno kliknięcie oznacza oddanie jednego głosu.
 Dzienny limit oddanych głosów (kliknięć) wynosi 10 z jednego konta.
 W głosowaniu zostaną wytypowane 3 prace konkursowe, które otrzymają największą sumę głosów, w każdej z kategorii wiekowej (łącznie 6 prac).

NAGRODY

Na laureatów czekają wartościowe nagrody – tablety, słuchawki oraz plecaki. Nauczyciele, pod opieką których pracowali zwycięzcy, otrzymają kartę prezentową Empik o wartości 300 zł, a szkoły, do których uczęszczają autorzy prac, które zajmą I miejsca, otrzymają aparaty fotograficzne. Część prac zostanie wykorzystana w eko-kampanii, którą przeprowadzimy na Facebooku.

WAŻNE DATY

Głosowanie odbywa się w dniach 2-15 listopada 2020 r.

Oficjalne ogłoszenie zwycięzców – 18 listopada 2020 r.