Wracamy z kolejną edycją konkursu "Bądźmy EKO dla Wrocławia"!

Zapraszamy wszystkich uczniów wrocławskich szkół podstawowych do udziału w IV edycji konkursu „Bądźmy EKO dla Wrocławia”. W tegorocznej edycji konkursu pod hasłem „Zostań pomocnikiem Superbohatera!”, chcemy zwrócić uwagę dzieci na to, że kluczem do zwiększenia poziomu recyklingu jest prawidłowa segregacja oraz podkreślić, że niewłaściwie posegregowane odpady uniemożliwiają odzyskiwanie surowców. Nadesłane prace zostaną, jak co roku, poddane głosowaniu Internautów oraz ocenie Komisji Konkursowej. Dla laureatów, nauczycieli oraz szkół, z których pochodzą, przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody.

Akcja prowadzona jest pod Patronatem Honorowym Prezydenta Wrocławia oraz pod patronatem Ekosystemu.

ZADANIE KONKURSOWE

Zadanie konkursowe jest takie samo w obydwu kategoriach wiekowych. Zarówno uczniowie klas I-IV, jak i uczniowie klas V-VIII mają za zadanie zaprojektować i wykonać plakat (format A3 lub A4), promujący prawidłową segregację odpadów lub ich powtórne wykorzystanie. Jednym z elementów przedstawionych na plakacie musi być postać Superbohatera (wklejona lub narysowana), której wzór stanowi załącznik nr 2 do Regulaminu. Praca powinna być wykonana przez jednego ucznia – nie ma możliwości zgłoszenia pracy zespołowej.

Dodatkowo, zachęcamy uczniów do wymyślenia ciekawego i oryginalnego imienia dla Superbohatera, które będzie można wpisać w formularzu konkursowym!

WAŻNE! Przed przystąpieniem do konkursu, prosimy o zapoznanie się z Regulaminem.

Wybierz odpowiedni formularz zgłoszeniowy

 

Jesteś rodzicem, którego dziecko uczy się w podstawówce?

Jeśli Twoje dziecko jest uczniem jednej z wrocławskich szkół podstawowych, możesz zachęcić je do przeżycia eko-przygody, jako pomocnik Superbohatera. Pomóż swojemu dziecku w wykonaniu zadania konkursowego. Dzięki temu będziecie mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat segregacji odpadów oraz spędzić wspólnie czas w kreatywny sposób. Zgłaszając dziecko do udziału w konkursie pokazujesz mu, że kwestie ekologii są dla Ciebie ważne oraz dajesz mu szansę na zdobycie wartościowych nagród!

Jesteś nauczycielem pracującym w szkole podstawowej we Wrocławiu?

Świetnie! Możesz wykorzystać konkurs „Bądźmy EKO dla Wrocławia” do zorganizowania lekcji o ekologii. Dzięki temu przekażesz uczniom ważne informacje dotyczące dbania o środowisko oraz umożliwisz im wzięcie udziału w konkursie i wygranie wspaniałych nagród. Jeśli Twój podopieczny zostanie laureatem, Ty również otrzymasz nagrodę!

Zachęcamy wszystkich wrocławian do śledzenia przebiegu konkursu, ponieważ to WY zadecydujecie, kto zostanie zwycięzcą i otrzyma wartościowe nagrody. Internauci mogą głosować na prace uczestników za pośrednictwem strony fbserwiskonkurs.pl. Bądźmy EKO dla Wrocławia!


WAŻNE DATY

4 października - rozpoczęcie przyjmowania prac konkursowych

25 października - zakończenie przyjmowania prac konkursowych

2 listopada - rozpoczęcie głosowania na stronie fbserwiskonkurs.pl

19 listopada - zakończenie głosowania; zakończenie konkursu

23 listopada - ogłoszenie zwycięzców


PRZYDATNE PLIKI

Regulamin konkursu - Bądźmy EKO dla Wrocławia - IV edycja 20201

Załącznik nr 1 do Regulaminu - Zgoda rodzica opiekuna pranego na udział w konkursie / Oświadczenia autora pracy konkursowej

Załącznik nr 2 do Regulaminu - Grafika Superbohatera

Ulotka informacyjna dla nauczycieli

Plakat konkursu