Konkurs

Uczniowie wrocławskich szkół podstawowych po raz kolejny mają okazję wziąć udział w konkursie organizowanym przez FBSerwis. Trzecia edycja wydarzenia „Bądźmy EKO dla Wrocławia” organizowana jest pod hasłem „Zostań EKO Influencerem!”. Celem konkursu jest budowanie świadomości ekologicznej młodych wrocławian oraz zachęcenie dzieci i młodzieży do prawidłowej segregacji odpadów oraz powtórnego wykorzystywania surowców.

Ważne: przed przystąpieniem do konkursu, prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM.

Młodzi ludzie nie są już tylko biernymi odbiorcami komunikatów mainstreamowych mediów. Duża część dzieci i młodzieży szkolnej to aktywni twórcy działający w przestrzeni mediów społecznościowych, na YouTube czy Instagramie. Zyskują duże uznanie wśród swoich rówieśników i mają istotny wpływ na ich poglądy i zachowania. Chcemy, żeby to właśnie oni – młodzi twórcy z wrocławskich szkół, uświadomili swoim koleżankom i kolegom, że każde – nawet najmniejsze podejmowane przez nich działanie na rzecz ochrony środowiska, np. właściwa segregacja odpadów, jest ważne i może przynieść dużo dobrego.

Dwie wcześniejsze edycje konkursu, zorganizowane w latach 2018-2019, spotkały się z dużym zainteresowaniem młodzieży szkolnej, rodziców i pedagogów. Otrzymaliśmy ponad 370 prac wykonanych przez prawie 500 uczniów, uczęszczających do blisko 60 różnych szkół podstawowych. Większość prac została wykonana pod opieką nauczycieli.

Poprzednie edycje konkursu utwierdziły nas w przekonaniu, ze najlepszym sposobem na szerzenie wiedzy ekologicznej jest nauka przez zabawę. Uczniowie szkół podstawowych doskonale czują się w warunkach rywalizacji i co roku zaskakują nas swoją kreatywnością oraz dojrzałym podejściem do problemów ochrony środowiska. Jesteśmy przekonani, że tegoroczne prace młodych twórców przekonają mieszkańców Wrocławia, że segregacja odpadów to kwestia wielkiej wagi mówi Artur Pielech, Prezes Zarządu FBSerwis SA.

ZADANIE KONKURSOWE

W tym roku zadanie konkursowe różni się w zależności od kategorii wiekowej uczestników konkursu. Uczniowie klas I-IV mają za zadanie przygotować plakat promujący prawidłową segregację odpadów lub ich powtórne wykorzystanie. Praca ma charakter indywidualny. Uczniowie klas V-VIII zmierzą się z realizacją filmu o tej samej tematyce. Mogą pracować indywidualnie lub w zespołach składających się maksymalnie z trzech osób. Konkursowe filmy powinny mieć długość od 15 do 25 sekund, być zapisane w formacie .mov, .avi lub mp4 i ważyć nie więcej niż 25 MB.

Pracę należy zgłaszać poprzez formularz konkursowy dostępny na stronie: fbserwis.pl/EkoKonkurs. Do zgłoszenia pracy wymagane jest wypełnienie wszystkich pól zawartych w formularzu, załączenie pracy konkursowej (w przypadku plakatu, skanu lub zdjęcia w formacie .jpg, .jpeg lub .png), a także niezbędnych zgód w formacie .pdf.

Przed przystąpieniem do konkursu, prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

Jesteś rodzicem, którego dziecko uczy się w podstawówce?

Jeśli Twoje dziecko jest uczniem jednej z wrocławskich szkół podstawowych, możesz zachęcić je do zastania eko influencerem poprzez udział w naszym konkursie oraz pomóc mu w wykonaniu zadania konkursowego. Dzięki temu oboje będziecie mogli poszerzyć swoją wiedzę odnośnie rodzajów i segregacji odpadów oraz spędzić wspólnie czas w kreatywny sposób. Zgłaszając dziecko do udziału w konkursie pokazujesz mu, że kwestie ekologii są dla Ciebie ważne oraz dajesz mu szansę na zdobycie wartościowych nagród!

Jesteś nauczycielem pracującym w szkole podstawowej we Wrocławiu?

Świetnie! Możesz wykorzystać konkurs „Bądźmy EKO dla Wrocławia” do zorganizowania lekcji o ekologii. Dzięki temu przekażesz uczniom ważne informacje dotyczące dbania o środowisko oraz umożliwisz im wzięcie udziału w konkursie i wygranie wspaniałych nagród. Jeśli Twój podopieczny zostanie laureatem, Ty również otrzymasz nagrodę!

NAGRODY

Na laureatów czekają wartościowe nagrody – tablety, słuchawki bezprzewodowe oraz plecaki. Nauczyciele, pod opieką których pracowali zwycięzcy, otrzymają karty prezentowe Empik o wartości 300 zł, a szkoły, do których uczęszczają prac z I. miejsc w każdej z kategorii, otrzymają aparaty fotograficzne. Wybrane prace konkursowe zostaną wykorzystane w kampanii reklamowej dedykowanej mieszkańcom Wrocławia.

Zachęcamy wszystkich wrocławian do śledzenia przebiegu konkursu, ponieważ to WY zadecydujecie, kto zostanie zwycięzcą i otrzyma wartościowe nagrody. Internauci mogą głosować na prace uczestników za pośrednictwem strony fbserwiskonkurs.pl.

Akcja prowadzona jest pod Patronatem Honorowym Prezydenta Wrocławia oraz pod patronatem Ekosystemu.

WAŻNE DATY

O nowych terminach nadsyłania prac, głosowania oraz rozstrzygnięcia Konkursu Organizator poinformuje w późniejszym terminie, w 2020 r.


PRZYDATNE PLIKI

Regulamin konkursu - Bądźmy EKO dla Wrocławia - III edycja 2020

Załącznik nr 1 do Regulaminu - Zgoda rodzica opiekuna pranego na udział w konkursie / Oświadczenia autora pracy konkursowej