Konkurs

Wracamy z konkursem "Bądźmy EKO dla Wrocławia"! Uczniowie wrocławskich szkół podstawowych po raz kolejny mają okazję wziąć udział w konkursie organizowanym przez FBSerwis. Trzecia edycja wydarzenia organizowana jest pod hasłem „Zostań EKO Influencerem!”. Celem konkursu jest budowanie świadomości ekologicznej młodych wrocławian oraz zachęcenie dzieci i młodzieży do prawidłowej segregacji odpadów oraz powtórnego wykorzystywania surowców.

Ważne: przed przystąpieniem do konkursu, prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM.

Młodzi ludzie nie są już tylko biernymi odbiorcami komunikatów mainstreamowych mediów. Duża część dzieci i młodzieży szkolnej to aktywni twórcy działający w przestrzeni mediów społecznościowych, na YouTube czy Instagramie. Zyskują duże uznanie wśród swoich rówieśników i mają istotny wpływ na ich poglądy i zachowania. Chcemy, żeby to właśnie oni – młodzi twórcy z wrocławskich szkół, uświadomili swoim koleżankom i kolegom, że każde – nawet najmniejsze podejmowane przez nich działanie na rzecz ochrony środowiska, np. właściwa segregacja odpadów, jest ważne i może przynieść dużo dobrego.

Dwie wcześniejsze edycje konkursu, zorganizowane w latach 2018-2019, spotkały się z dużym zainteresowaniem młodzieży szkolnej, rodziców i pedagogów. Otrzymaliśmy ponad 370 prac wykonanych przez prawie 500 uczniów, uczęszczających do blisko 60 różnych szkół podstawowych. Większość prac została wykonana pod opieką nauczycieli.

Poprzednie edycje konkursu utwierdziły nas w przekonaniu, że najlepszym sposobem na szerzenie wiedzy ekologicznej jest nauka przez zabawę. Uczniowie szkół podstawowych doskonale czują się w warunkach rywalizacji i co roku zaskakują nas swoją kreatywnością oraz dojrzałym podejściem do problemów ochrony środowiska. Jesteśmy przekonani, że tegoroczne prace młodych twórców przekonają mieszkańców Wrocławia, że segregacja odpadów to kwestia wielkiej wagi – mówi Artur Pielech, Prezes Zarządu FBSerwis SA.

ZADANIE KONKURSOWE

W tym roku zadanie konkursowe różni się w zależności od kategorii wiekowej uczestników konkursu. Uczniowie klas I-IV mają za zadanie przygotować plakat promujący prawidłową segregację odpadów lub ich powtórne wykorzystanie. Praca ma charakter indywidualny. Uczniowie klas V-VIII zmierzą się z realizacją filmu o tej samej tematyce. Mogą pracować indywidualnie lub w zespołach składających się maksymalnie z trzech osób. Konkursowe filmy powinny mieć długość od 15 do 25 sekund, być zapisane w formacie .mov, .avi lub mp4 i ważyć nie więcej niż 25 MB.
Pracę należy zgłaszać poprzez formularz konkursowy dostępny na stronie: fbserwis.pl/EkoKonkurs. Do zgłoszenia pracy wymagane jest wypełnienie wszystkich pól zawartych w formularzu, załączenie pracy konkursowej (w przypadku plakatu, skanu lub zdjęcia w formacie .jpg, .jpeg lub .png), a także niezbędnych zgód w formacie .pdf.

Przed przystąpieniem do konkursu, prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

Jesteś rodzicem, którego dziecko uczy się w podstawówce?

Jeśli Twoje dziecko jest uczniem jednej z wrocławskich szkół podstawowych, możesz zachęcić je do zastania eko influencerem poprzez udział w naszym konkursie oraz pomóc mu w wykonaniu zadania konkursowego. Dzięki temu oboje będziecie mogli poszerzyć swoją wiedzę odnośnie rodzajów i segregacji odpadów oraz spędzić wspólnie czas w kreatywny sposób. Zgłaszając dziecko do udziału w konkursie pokazujesz mu, że kwestie ekologii są dla Ciebie ważne oraz dajesz mu szansę na zdobycie wartościowych nagród!

Jesteś nauczycielem pracującym w szkole podstawowej we Wrocławiu?

Świetnie! Możesz wykorzystać konkurs „Bądźmy EKO dla Wrocławia” do zorganizowania lekcji o ekologii. Dzięki temu przekażesz uczniom ważne informacje dotyczące dbania o środowisko oraz umożliwisz im wzięcie udziału w konkursie i wygranie wspaniałych nagród. Jeśli Twój podopieczny zostanie laureatem, Ty również otrzymasz nagrodę!

NAGRODY

Na laureatów czekają wartościowe nagrody – tablety, słuchawki bezprzewodowe oraz plecaki. Nauczyciele, pod opieką których pracowali zwycięzcy, otrzymają karty prezentowe Empik o wartości 300 zł, a szkoły, do których uczęszczają prac z I. miejsc w każdej z kategorii, otrzymają aparaty fotograficzne. Wybrane prace konkursowe zostaną wykorzystane w kampanii reklamowej dedykowanej mieszkańcom Wrocławia.

Zachęcamy wszystkich wrocławian do śledzenia przebiegu konkursu, ponieważ to WY zadecydujecie, kto zostanie zwycięzcą i otrzyma wartościowe nagrody. Internauci mogą głosować na prace uczestników za pośrednictwem strony fbserwiskonkurs.pl.

Akcja prowadzona jest pod Patronatem Honorowym Prezydenta Wrocławia oraz pod patronatem Ekosystemu.

WAŻNE DATY

5 października - wznowienie konkursu; rozpoczęcie przyjmowania prac konkursowych

25 października - zakończenie przyjmowania prac konkursowych

2 listopada - rozpoczecie głosowania na stronie fbserwiskonkurs.pl

15 listopada - zakończenie głosowania; zakończenie konkursu

18 listopada - ogłoszenie zwyciężców

O ile sytuacja epidemiologiczna będzie na to pozwalała, wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystej gali. O dacie gali laureaci zostaną poinformowani przez Organizatora.


PRZYDATNE PLIKI

Regulamin konkursu - Bądźmy EKO dla Wrocławia - III edycja 2020

Załącznik nr 1 do Regulaminu - Zgoda rodzica opiekuna pranego na udział w konkursie / Oświadczenia autora pracy konkursowej

Ulotka informacyjna dla nauczycieli

Plakat konkursu