Biuro prasowe

W branży odpadów inwestycje nigdy się nie kończą

30.06.2020

W wywiadzie dla Strefy Biznesu Artur Pielech - Prezes Zarządu FBSerwis - komentuje wpływ pandemii na ilość wytwarzanych odpadów oraz opowiada o przyszłości branży gospodarki odpadami.

FBSerwis kroczy po miliard. Cel jest coraz bliższy

23.06.2020

Od lipca 2019 r. FBSerwis jest w całości konsolidowany przez Budimex. Od tego czasu widzimy, że firma zyskała warunki do jeszcze szybszego wzrostu - podkreślił Artur Pielech, prezes FBSerwis, w rozmowie z portalem WNP.PL.

FBSerwis będzie odbierać odpady w Swarzędzu na zlecenie ZM GOAP

28.05.2020

FBSerwis wygrała w przetargu na odbiór i transport odpadów komunalnych w Swarzędzu. Wartość kontraktu to blisko 26 milionów złotych.

FBSerwis SA, założona przez Budimex SA i Ferrovial Services International, świadczy zintegrowane usługi w zakresie utrzymania infrastruktury, gospodarki odpadami oraz efektywności energetycznej. Firma realizuje kontrakty zlecone przez GDDKiA, obejmujące bieżące utrzymanie 1200 km dróg krajowych i autostrad, świadczy usługi w zakresie modernizacji infrastruktury oświetleniowej (ok. 20 tys. punktów świetlnych), odbiera odpady komunalne od prawie 0,5 mln osób, posiada 4 regionalne instalacje przetwarzania odpadów komunalnych (status RIPOK) oraz utrzymuje technicznie budynki, obiekty przemysłowe i sportowe o łącznej powierzchni ponad 1 mln m² dla klientów sektora prywatnego i publicznego. Grupa FBSerwis zatrudnia ponad 1300 osób.

Do klientów FBSerwis w Polsce należą m.in. PL.2012+ (Zarządca PGE Narodowego), Port Morski w Gdańsku, GDDKiA, Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku, Zarząd Infrastruktury i Transportu w Krakowie, sieć hipermarketów Auchan, ING Bank Śląski, Miasto Wrocław.

Kontakt dla mediów:

Magdalena Nowicka
Marketing Manager
magdalena.nowicka@fbserwis.pl

Press Kit - materiały do pobrania (.zip)

Poznaj nasze usługi zintegrowane.

Aktualności